Мои Друзья Сочинение На Английском

QR код Размер: 2 Мбайт Добавил ЕвгенийNSK2010 18 май 2016, 03:09
  QR код Размер: 153 Мбайт Добавил Crazy07 25 фев 2017, 06:46

Книга мои друзья сочинение на английском
Топик (сочинение) по английскому языку на тему «библиотека / library». Книги — мои надежные друзья. Весь список топиков на тему «библиотека / library» смотрите здесь.

Скачать мои друзья сочинение на английском
Libraries are very important in the life of all people. We can't buy all the books we want to read. That's why we take out books from libraries.

Читать мои друзья сочинение на английском
A lot of people go to libraries on saturdays. They have some time to spare, because saturday is a day off. They bring their books to the library and go home taking new books.

Читать онлайн мои друзья сочинение на английском
The librarians take books from the people who come in and give them some new books to choose for reading at home. In a book there is a little pocket and in this pocket there is a piece of paper. The librarian takes this piece of paper out of the pocket in the book.

Обложка мои друзья сочинение на английском
She fills it in, that is, puts the date on the piece of paper and on the right page of the book. Then she puts the piece of paper in the person's reading card. Speaking about libraries it is necessary to admit that moscow holds the first place among all the other cities of the world for the number of its libraries.

Читать книгу мои друзья сочинение на английском
The largest library in the world is the state lenin library with an overall fund of 21 million various titles in 166 languages. It has 22 reading-rooms, special halls for scientific reference work, for children and youth, for current periodicals, reference books, manuscripts and for other purposes. The library has a book exchange service with 60 countries of the world.

fb2 мои друзья сочинение на английском
I enjoy reading books. And it doesn't matter what kind of book it is.

epub мои друзья сочинение на английском
It can be a collection of short stories, a book of poems or adventures. I equally enjoy them all.

Обложка книги мои друзья сочинение на английском
But there's one thing that matters. When i choose a book for reading, it shouldn't be dull but interesting.

Книга мои друзья сочинение на английском
I used to get some of my books from my school library. I must admit our school library had a good stock of books and the librarian was always ready to help in one's choice of books.

Скачать мои друзья сочинение на английском
A great number of volumes filled the shelves. One could find there books of adventure stories, historical novels and tales that opened up panoramas of life and history of other countries, psycho...